İletişim Hakkımızda Yeni Üyelik Alışveriş Sepetim Müşteri Hizmetleri Yardım
0212 671 92 22 - 0212 549 02 02 - 0212 671 92 22 - 0212 549 02 02 - 0212 671 92 22 0212 549 02 02 - 0212 671 92 22 - 0212 549 02 02 - 0212 671 92 22 - 0212 549 02 02
Ana Sayfa  |  Alışveriş Sepetim |  Yeni Üyelik | Haberler | Hakkımızda  | Yardım |  İletişim  OtoParcaSepeti.com, bir Burcan Ticaret markasıdır.
Hakkımızda

Güvenlik Hizmetleri

 Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Site içi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir. SSL sertifikası nedir? Nasıl Çalışır?

E-ticaretin önündeki en büyük engel güvenlik halbuki günümüzde e ticaret in güvenlik sorunu büyük ölçüde SSL sertifikalarının gelişimi ile çözüldü. Herhangi Magazadan kredi kartı ile yapılan bir alışverişteki kredi kartı bilgilerinizin kopyalanma riski SSL kullanılan bir siteden yaptıgınız alışverişte bilgilerinizin kopyalanma riskinden fazladır. İnternet üzerinden yapılan bilgi alışverişinde SSL ‘in önemi anlasılamadıgından güvenli veri iletimi hala sorun olmaktadır.

Acaba gercekten  SSL sertifikası ne işe yarıyor?  Nasıl edinebilirim?

SSL Nedir?

Secure Sockets Layer kısaltması olarak adlandırılan SSL dokumanların guvenli bir sekilde internet üzerinden iletilmesini saglayan Netscape tarafından geliştirilmiş bir protokoldur.

En yaygın kullanım şekli, web ortamında, Sunucu ile tarayıcı(Internet Explorer gibi..) arasındaki iletişimin şifrelenmesi şeklindedir.

SSL, standart bir algoritmadır. Web sitelerinde güvenli veri iletişimi için kullanılmaktadır.

SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında bir anahtar ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır

SSL Nasıl Çalışır?

SSL Çalışma mantığına gelince SSL şifrelemesinde Public Key ve  Private Key  olarak adlandırılan 2 adet anahtar kullanılır.

Anahtarlar yaratıldıktan sonra  işlem tamamen otomatiktir. Public key herkes tarafından bilinirken private key sadece mesaj alıcısı tarafından bilinir.

Sisteme dısarıdan mesaj gondermek isteyen kişi public key ile mesajını guvence altına alır.Bu durumda gonderilen mesaj internet ortamında alınkonsa dahi çözülmesi için Private key gerekecektir. 128 bit SSL yöntemiyle şifrelenmiş bir mesajın private key olmadan çözülebilmesi çok ileri tekniklerle kullanıldıgında bile uzun yıllar surmektedir.

Sonuç olarak SSL iki bilgisayar arasındaki bilginin doğrudan iletişimde olan iki bilgisayar arasında ve güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar.

SSL Nereden Alınabilir? 

SSL elektronik sertifika sağlayıcı firmalardan alınabilir. Sertifika sağlayıcı firmaların ilk görevi, SSL fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli servisi sağlamaktır.

Bu servisi açıklamak gerekirse

- Kullanıcı güvenli web sitesine giriş yaptığında sunucu ile tarayıcı arasında SSL oturumu başlatılır. Sunucu tarafından, tarayıcıya fonksiyonun çalışabilmesi, yani oturum açıldıktan sonra artık göndericeği şifrelenmiş verilerin açılabilmesi için ihtiyaç duyacağı anahtarları nereden ve ne şekilde alacağını bildirir.

- Sertifika sağlayıcı firma, talebin geldiği adresi doğrular var tarayıcıya gerekli anahtarları gönderir.

- Bu aşamadan sonra tarayıcı sunucudan gelen verileri elindeki anahtarlarla çözer yada sunucuya göndereceği verileri sunucunun çözebileceği şekilde şifreleyip gönderir.

- Eğer SSL anahtarlarınının talep edildiği adres ve diğer kriterler doğru değil ise yada sertifikanın süresi dolmuş ise tarayıcı ihtiyacı olan anahtarları alamaz, dolayısıyla güvenli oturum doğru şekilde başlamaz ve sertifika geçersiz uyarısıyla karşılaşılır.


(Kaynak : http://www.tgsmarket.com/default.aspx?pid=54983&aqid=31973  )-02.11.2008-

Ana Sayfa  |  Alışveriş Sepetim |  Yeni Üyelik | Haberler | Hakkımızda  Yardım |  İletişim  OtoParcaSepeti.com, bir Burcan Ticaret markasıdır.

Copyright © 2006-2010
otoparcasepeti markası ve logosu, Burcan tescilli markasıdır. Tüm hakları saklıdır.
Bu siteden alışveriş yapanlar Satış Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Sayfadaki yazı ve resimler kopyalanamaz ve izinsiz kullanılamaz.


oto yedek parça,yedek parça,oto parçaları,oto parça.